Portálkapu  |   Hírek  |   Rendezvények  |   LogCenter  |   Karrier  |   Tudakozó 
Főoldal  |  HU  |  EN
Fuvarozz onlineonline fuvarozás, fuvar börze, licitálás
A-AA+
Belépés
Felhasználó
Jelszó

 
Fuvarozóknak leírás
 

 

Élő állat szállítása

Hogyan készítsem fel a lovamat az utazásra?


A közúton való szállítás még a legjobb időjárási feltételek között is megterhelő egy ló számára. Ha egy ló izgatottá válik az utazás során, meglehet, hogy nem fog inni, ami kiszáradáshoz és emésztőszervi betegségekhez vezethet. Ahhoz hogy a lovunknak elviselhetővé tegyük az utazást, kezdjünk el elektrolitokat tenni a vízébe már pár nappal az utazás előtt. Három nappal az indulás előtt kezdjünk el olajt adagolni a ló eledeléhez ezzel is elősegítve a megfelelő emésztést és kevesebb magas gabona-és cukor tartalmú eledelt kapjon, illetve helyettesítsük a lucernát szénával. Feltétlenül tudassuk a szállítóval, ha a lovunk ideges típus vagy nehezen kezelhető. Kérdezzük meg az állatorvosunkat, hogy hogyan nyugtassuk le a lovat az út során. Két vagy három héttel az utazás előtt egy patkolókováccsal hozassuk rendbe a ló patáit és cseréltessük ki a patkókat, ha szükséges. Néhány nappal előtte az indulás előtt, a patkolókováccsal kerekítessük le a patákat még egyszer.

Hogyan szállítsunk háziállatokat


Vannak olyan háziállatok, mint például a kutyák, melyek jól bírják az utazást. Némely állat számára, bármilyen utazás elviselhető, ha együtt lehetnek a gazdáikkal. Néhányuknak azonban ez egy megterhelő élményt jelent. Ha utaztatni akarjuk a háziállatainkat, vegyük a következőket figyelembe.
  1. Vezessünk óvatosan, biztosítsunk hordozót. Egy biztonságos és jól szellőző hordozóban vagy ketrecben szállítsuk őket. Ha kényelmes utazást szeretnénk biztosítani a számukra, akkor győződjünk meg arról, hogy a hordozó elég nagy ahhoz, hogy képesek legyenek benne leülni, felállni vagy éppen lefeküdni. Azok a hordozók és ketrecek, amelyek nincsenek megfelelően biztosítva, súlyos sérüléseket okozhatnak az általunk szállított állatoknak.

  2. Élelem és víz. Ellenőrizzük kétszer is és győződjünk meg róla, hogy az állatnak van lehetősége hozzájutni elegendő ételhez és friss vízhez az út alatt. Nagyon fontos, hogy megbizonyosodjunk afelől, hogy az állat az utazás során, főként meleg időben, elég folyadékhoz jut a kiszáradás elkerülése végett.

  3. Ne hagyjuk egyedül. Ne hagyjuk a parkoló kocsiban egyedül az állatot! A meleg nyári hónapokban, a gépjármű nagyon hamar felmelegszik még akkor is, ha az ablak kicsit le van húzva; ha ott hagyjuk az állatunkat az hőgutát kaphat, amelybe belepusztul. Télen az állat megfázhat, ami betegséghez vagy szintén az állat pusztulásához vezethet.

  4. Vigyük magunkkal néhány alapvető dolgot. Annak érdekében, hogy az útitársunknak kényelmes utazást biztosítsunk és boldoggá tegyük, teremtsünk az otthonihoz hasonló kényelmet. Vigyük magunkkal a kedvenc játékát vagy takaróját, hogy az otthoni meghittség érzését megteremtsük.

  5. WC szünetek. Egy-két óránként álljunk meg, hogy az állatok kinyújtózkodhassanak, és elvégezhessék a dolgukat a szabadban. A szállítás alatt, bizonyosodjunk meg afelől, hogy a kutyánkon van egy azonosító nyakörv, és mindig használjunk pórázt.

  6. Gyógyszerek és oltások. Fontos, hogy az általunk szállított állat az összes szükséges oltással rendelkezzen. Ez ügyben egyeztessünk az állatorvosunkkal vagy az állat tulajdonosával a szállítást megelőzően. Ezen felül ellenőrizzük, hogy az állat összes gyógyszere nálunk van-e.





szállítás, fuvarozás online
© 2010 DLM Consulting - Fuvarozzon.hu - Minden jog fenntartva